Blagostanje, razvoj i društvena pravda

Preveli sa engleskog, priredili i uvodnu studiju napisali Bojana Radnovanović i Marko Konjović

Knjiga Blagostanje, razvoj i društvena pravda: uvod u pristup zasnovan na sposobnostima pokušaj je autora da predstave domaćoj publici uticajnu paradigmu razmišljanja o društveno-ekonomskom razvoju i o pravdi. Shodno tome, autori ove knjige, pored uvodne studije, prenose tri teksta rodonačelnika pristupa zasnovanog na sposobnostima: ekonomiste i dobitnika Nobelove nagrade Amartje Sena i istaknute filozofkinje Marte Nusbaum. Cilj ove knjige je jednostavan: predstaviti čitaocima osnovne teorijske postavke pristupa zasnovanog na sposobnostima, kao i mogućnosti njegove praktične primene, te istaći neka od ključnih neslaganja između njegovih idejnih tvoraca.

Amartja Sen, Marta K. Nusbaum, Blagostanje, razvoj i društvena pravda

Izdavači
Institut za filozofiju i društvenu teoriju
Univerzitet u Beogradu