O čemu govorimo kada govorimo o neznanju: pohvala grešci

Srđan Prodanović i Predrag Krstić

Knjiga Srđana Prodanovića i Predraga Krstića O čemu govorimo kad govorimo o neznanju: pohvala grešci nudi, pre svega, i tekstualno i vizuelno bogato ilustrovanu istoriju sagledavanja statusa i uloge znanja i neznanja. Ali, iako bi i to bilo dovoljno, rad se ne zasustavlja na toj povesnoteorijskoj perspektivi izlaganja i razlaganja ta dva ključna, ispostaviće se, nejednoznačno shvaćena pojma-parnjaka. Naprotiv, moglo bi se reći da ona tek uvodi u one savremene demontaže i prekompozicije nauke, koje su primetne u njenom samorazumevanju u poslednjih nekoliko decenija, te da omogućava razborito orijentisanje u njima. Ova knjiga o istoriji recepcije svakako jednog od ključnih teorijskih i ne samo teorijskih pojmova, može se posmatrati kao studija kulture, jednako koliko i kao štivo iz oblasti filozofije nauke ili sociologije saznanja.

O čemu govorimo kada govorimo o neznanju: pohvala grešci
Srđan Prodanović i Predrag Krstić

Izdavač
Institut za filozofiju i društvenu teoriju