Seminar „Filozofija života Sv. Justina Popovića“

Justin Popović jedan je od najznačajnijih teologa, filozofa i svetitelja srpske crkve. Nekadašnji profesor Bogoslovskog fakulteta u Beogradu, koji je odlukom komunističkih vlasti isključen iz nastave i osuđen na kućni pritvor u manastiru Ćelije kod Valjeva, proveo je više od 30 godina delujući kao duhovnik, sveštenoslužitelj i plodni pisac. Njegova sabrana dela izdao je manastir Ćelije. Justin je bio učitelj nekih od najuticajnijih današnjih teologa u srpskom pravoslavlju, a njegova dela, pisana jednostavnim i za narod prijemčivim jezikom, obraćaju se nekim od najznačajnijih filozofskih i životnih tema: temama poput ličnog morala, braka, porodice, političkih odnosa, učešća u zajednici, pa čak i pitanjima evropske politike i međunarodnih odnosa.

Seminar „Filozofija života Sv. Justina Popovića“ baviće se specifičnostima pastirskog i teološko-metodološkog pristupa ovog velikog teologa i duhovnika pitanjima moralne i duhovne dobrobiti i razumevanju dobrog života kako iz filozofske, tako i iz hrišćanske perspektive. Izlagači: dr Vladimir Cvetković (IFDT), prof. dr Milenko Bodin (Fakultet bezbednosti, Univerzitet u Beogradu) i dr Slobodan Prodić (Eparhija Dalmatinska SPC) i prof. dr Aleksandar Fatić (IFDT).