Međunarodni kolokvijum posvećen delu Opuscula theologica et polemica Svetog Maksima Ispovednika

Povodom 1440 godina od rođenja velikog vizantijskog filozofa i bogoslova Svetog Maksima Ispovednika (580-662) Institut za filozofiju i društvenu teoriju Univerziteta u Beogradu zajedno sa Fakultetom humanističkih i društvenih nauka Károli Gáspár univerziteta Reformističke crkve Mađarske iz Budimpešte organizuje 3. i 4. februara 2020. godine kolokvijum posvećen Maksimovom delu Opuscula theologica et polemica. Ovaj kolokvijum je prvi u redu godišnjih kolokvijuma koji se planiraju u organizaciji Univerziteta u Beogradu i Károli Gáspár univerziteta Reformističke crkve Mađarske koji će se na dalje naizmenično organizovati u Beogradu i Budimpešti. Fokus kolokvijuma je na malo proučavanom delu Opuscula theologica et polemica Svetog Maksima Ispovednika, i to posebno na glavama 5-6 i 13-14. Delo Opuscula theologica et polemica ili Manji bogoslovski i polemički spisi predstavlja sabrana pisma i manje radove u velikoj meri nastale nakon 640. godine. Prezentacije će biti na engleskom jeziku.

Ponedeljak 3. februar 2020. godine,

Parohijski dom hrama Svetog Save, Krušedolska 2a, Beograd

17.00 Aleks Leonas (Károli Gáspár Univerzitet) i Vladimir Cvetković (Univerzitet u Beogradu)  –

Uvodno obraćanje