Ben Bredli: How Should We Feel About Death?

Predavanje je posvećeno ispitivanju toga koji je držanje primereno kada je u pitanju nečija smrt, s obzirom na to da je ono što je loše u vezi sa smrću određeno onim što smrt oduzima svojoj žrtvi. Ben Bredli (Ben Bradley) professor je filozofije na Univerzitetu u Sirakuzi. Predavao je na Univerzitetu Zapadni Vašington, Virdžinija, Politehničkom institutu Virdžinije, Državnom Univerzitetu, i Univerzitetu Ilinois Veslian. Tokom školske 2011/2012. bio je gostujući profesor u Centru za ljudske vrednosti Univerziteta Prinston. Glavne oblasti njegovog interesovanja jesu etika i filozofija smrti. Autor je knjige The Oxford Handbook of Philosophy of Death (2012), i kopriređivač (s Fredom Feldmanom i Jensom Johansonom) zbornika Well-Being and Death (2009).