Razgovor o knjizi Časlava Koprivice
Filosofija angažovanja

U razgovoru učestvuju Petar Bojanić (IFDT, Beograd), Igor Cvejić (IFDT, Beograd), Rastko Jovanov (IFDT, Beograd), Predrag Krstić (IFDT, Beograd), Stanko Blagojević (Fakultet političkih nauka, Beograd), Branko Romčević (Fakultet bezbednosti, Beograd), Milosav Gudović (Filozofski fakultet, Ljubljana) i autor.

Časlav D. Koprivica (1970) redovni je profesor filozofije na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Autor je autor četiri monografije i preko šezdeset naučnih studija i članaka iz oblasti filozofije (istorija filozofije, hermeneutika, fenomenologija), istorije ideja, političke teorije i međunarodnih odnosa. Urednik je biblioteke „Epimeleja“ u izdavačkoj kući Akademska knjiga iz Novog Sada; prveo je šest monografija i većeg broja studija s nemačkog jezika. Povremeno se bavi angažovanom publicistikom.