Loading Događaji

« All Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

Nada Banjanin Đuričić „Kako predavati o Holokaustu“

14. oktobra 12:00 - 14:00

Kako predavati o Holokaustu

Kako preneti traumatičnu istinu bez traumatizovanja onih kojima se obraćamo? Da li je to moguće? Postoje li različiti pristupi u obrazovanju o Holokaustu i, ako postoje, u čemu se razlikuju? Da li su uopšte uspešni i da li je moguće meriti njihovu uspešnost? Izlaganje će predstaviti osnovne pravce i principe savremenog pedagoškog pristupa podučavanja o Holokaustu, kao i izazove, dileme i teškoće koje prate njihovu primenu.

Organizacija: ShoahLab i EduLabIFDT

Vreme: 14. oktobra u 12h na: https://zoom.us/j/96465365609

Nada Banjanin Đuričić je diplomirala na Odeljenju za sociologiju na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Predaje sociologiju 20 godina u srednjoj školi (Železnička tehnička škola) primenjujući metode aktivnog učenja, interaktivne nastave i kritičkog mišljenja. Polje njenog interesovanja obuhvata teme zlostavljanja dece, rodno generisanog nasilja, kao i obrazovanje o Holokaustu. Autorka je monografije Udarac po duši – sociološka studija zlostavljanja dece u porodici, edukativnog suplementa To što radiš važno je – Učiti o Holokaustu po preporukama Jad Vašema, ko-autorka edukativnog materijala o genocidu nad Romima Džanes ko sem? (Da li znaš ko sam?), ko-urednica publikacije Obični ljudi – dobrovoljni dželati; spor oko (nemačkog) antisemitizma. Objavila je nekoliko priručnika i tekstova, među kojima su, za temu izlaganja interesantni, „Kako poučavati o Holokaustu“ i „Sveti Sava i Holokaust“. Članica je Viktimološkog društva Srbije, Centra za primenjenu istoriju, kao i Udruženja nastavnika građanskog vaspitanja. Završila je brojne domaće i međunarodne seminare, uključujući one u Jad Vašemu, u Jerusalimu; Lublinu (Majdaneku, Belzecu); Memorijalnom muzeju Holokausta u Vašingtonu; Krakovu i Aušvicu. Organizovala je više predavanja i seminara o Holokaustu, kao i nekoliko komemoracija povodom Međunarodnog dana sećanja na žrtve Holokausta.

Detalji

Datum: