Loading Događaji

« All Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

Otvoreni razgovori: Kakvo društvo želimo?

15. oktobra 10:00 - 15:00

Kakve institucije želimo?

Kako stručnjaci sa različitih strana ideološkog spektra vide sistemske inovacije koje predstavljaju izlaz iz sadašnjeg stanja u Srbiji? Koje su to konkretne promene koje treba sprovesti da bi institucije radile u interesu građana i građanki?

Znamo da građani nemaju poverenja u institucije. Znamo da institucije ne odgovaraju efikasno na potrebe građana. Znamo da je zabrinjavajuće visok nivo korupcije, a vladavina prava slaba. Veliki broj građana i građanki ove zemlje na svaki oblik političkog delanja gleda sa moralnim podozrenjem, dok je stepen društvenog poverenja među najnižim u Evropi. Ne iznenađuje utisak da mnogima bilo kakav oblik društvene promene predstavlja nedostižan i skoro utopijski poduhvat. Cilj nam je da pođemo od teorijskih postavki ka konkretizaciji različitih skica poželjnog društva i istražimo postoji li među njima minimalni zajednički sadržalac.

Učesnici:
Biljana Đorđević
Bojan Spaić
Dušan Vučićević
Irena Fiket
Luka Glušac
Marko Simendić
Miloš Jovanović
Nemanja Nenadić
Tara Tepavac
Vuk Velebit

Moderira: Gazela Pudar Draško