Loading Događaji

« All Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

Siran Hovhanisjan: Studirati rod u Jermeniji: istraživanje, politika i buđenje antidženderizma

1. juna 14:00 - 16:00

Antirodne kampanje u Jermeniji su pokušale da unište nade u napredak rodne ravnopravnosti, počev od jeseni 2012. godine kada je u Jerevanu organizovan „marš različitosti“, a kada su stvarni promoteri različitosti pretučeni, povređeni i privedeni. Izgleda da je različitost za ljude okupljene na ovom maršu podrazumevala isključivo nacionalne odlike Jermena, ali ne i „druge“ seksualne i rodne različitosti. Ovaj događaj je izvršio ogroman pritisak na aktiviste, feministkinje, istraživačice i istraživače u akademskom polju studija roda. Oni su bili izloženi posebnom pritisku i optužbama, što je dovelo do postepenog sužavanja mogućnosti u istraživačkim aktivnostima u polju roda. Na temelju analize situacije s „rodom“ u Jermeniji, pokazaću da su antirodni protesti imali negativne posledice ne samo na iskustva aktivista, nego i na ograničavanje polja studija roda.

Siran Hovhanisjan je programska koordinatorka istraživanja i obrazovanja pri Centru za studije roda i vođstva na Državnom univerzitetu Jerevan u Jermeniji. Njena interesovanja ukrštaju istraživanja o antidženderizmu, feminističkim pokretima i seksualnom obrazovanju u Jermeniji i drugim postsocijalističkim zemljama iz komparativne perspektive.

Detalji

Datum: