Na šta mislimo kada kažemo… dobro društvo?

nDSC_2277 (1)
nDSC_2277 (2)
nDSC_2277 (3)
nDSC_2277 (4)
nDSC_2277 (5)
nDSC_2277 (6)
PlayPause

Institut za filozofiju i društvenu teoriju (IFDT) je za kraj semestra 30. juna organizovao promociju nove edicije pod nazivom Trg pred više od 60 ljudi u umetničkoj galeriji Polet. U okviru promocije predstavljena je serija od 11 publikacija čiji su autori i autorke stručnjaci iz različitih oblasti društvenog života koji su pokušali da artikulišu obrise jednog korenito drugačijeg društvenog uređenja u Srbiji.

Četrdeset godina od osnivanja IFDT obeležavamo započinjanjem nove edicije čiji cilj jeste otvaranje prostora za naučno zasnovane alternative polarizovanom i atomizovanom društvu. Baštineći tradiciju Praxis misli, nastojimo da omogući prostor za promišljanje osnova i mobilizacijskih potencijala za izgradnju dobrog društva.

Urednici serijala su Ivica Mladenović, Srđan Prodanović i Gazela Pudar Draško, a govornici na događaju su bili Gazela Pudar Draško, direktorka Instituta za filozofiju i društvenu teoriju; Srđan Prodanović, ispred uredničkog tima i Iva Marković, autorka jedne od publikacija, te Rastislav Dinić, docent na Filozofskom fakultetu u Nišu. Uvodničar i moderator  je bio Ivica Mladenović.

Publikacije su nastale u okviru projekta “𝗔𝗻𝗴𝗮𝘇̌𝘂𝗷, 𝗶𝗻𝘀𝗽𝗶𝗿𝗶𝘀̌𝗶, 𝗼𝘀𝗻𝗮𝘇̌𝗶: 𝗥𝗶𝘇𝗼𝗺 𝗮𝗻𝗴𝗮𝘇̌𝗼𝘃𝗮𝗻𝗲 𝗱𝗲𝗺𝗼𝗸𝗿𝗮𝘁𝗶𝗷𝗲“ koji realizuje Institut za filozofiju i društvenu teoriju Univerziteta u Beogradu u partnerstvu sa Institutom za demokratski angažman jugoistočne Evrope, uz podršku Fondacije za otvoreno društvo.

Ivica Mladenović i Goran Marković: Na šta mislimo kada kažemo... 𝗡𝗼𝘃𝗶 𝗱𝗿𝘂𝘀̌𝘁𝘃𝗲𝗻𝗶 𝘂𝗴𝗼𝘃𝗼𝗿
Jelena Ćeriman i Zona Zarić: Na šta mislimo kada kažemo... 𝗡𝗼𝘃𝗲 𝗽𝗼𝗹𝗶𝘁𝗶𝗸𝗲 𝗯𝗿𝗶𝗴𝗲
Mario Reljanović: Na šta mislimo kada kažemo... 𝗗𝗼𝘀𝘁𝗼𝗷𝗮𝗻𝘀𝘁𝘃𝗲𝗻 𝗿𝗮𝗱
Milica Sekulović i Olga Nikolić: Na šta mislimo kada kažemo... 𝗡𝗼𝘃𝗶 𝗼𝗯𝗿𝗮𝘇𝗼𝘃𝗻𝗶 𝘀𝗶𝘀𝘁𝗲𝗺