CAS

Grupa za studije angažovanosti Instituta za filozofiju i društvenu teoriju učestvuje na konferenciji Institutions in Action: The Nature and the Role of Institutions in the Real World, koja će se održati u Rijeci, u periodu od 26. do 28. maja 2016. godine. U dve panel sesije pod nazivom Institucionalizovanje studija angažmana, istaživači i istraživačice Grupe za studije angažovanosti će predstaviti tekstove u kojima preispituju pojam (društvenog) angažmana, a koji su objavljeni u poslednjem broju časopisa Filozofija i društvo.

Organizatori konferencije Institutions in Action su Centar za napredne studije Jugoistočne Evrope, Univerziteta u Rijeci, LabOnt – Odeljenje za filozofiju, Univerzitet u Torinu i Institut za Filozofiju i društvenu teoriju Univerziteta u Beogradu.

Program konferencije je dostupan na zvaničnoj internet strani Centra za napredne Studije Jugoistočne evrope (CAS SEE).