Zbornik radova Manjinski jezici u Vojvodini: obrazovna jezička politika, ideologija i praksa izašao je u izdanju Akademske knjige iz Novog Sada. Zbornik je uredila Marija Mandić, viša naučna saradnica Instituta za filozofiju i društvenu teoriju Univerziteta u Beogradu.
Iz recenzije:
Autonomna pokrajina Vojvodina u sastavu Republike Srbije jeste, globalno gledano, jedinstvena regija, koju čini mnoštvo različitih jezičkih, etničkih, verskih i kulturnih mikrokosmosa. Kombinujući međunarodni, nacionalni, regionalni i lokalni pristup, autorke i autori nastoje da, na osnovu savremenih empirijskih istraživanja, osvetle jezičke ideologije i obrazovne prakse manjinskih jezika, te da kritički sagledaju njihovu prilagođenost višejezičnoj realnosti. Zbornik svedoči o diskontinuitetu i kontinuitetu: kroz sagledavanje prošlosti i sadašnjosti, on nudi moguće modele i perspektive za budućnost.
Marko Čudić, Univerzitet u Beogradu
Tematski zbornik je realizovan uz podršku Fonda za nauku Republike Srbije, u okviru projekta 7422, „Zamišljanje nacije; srpski nacionalni narativi u sporu (XX-XXI vek) – IMAGINATION“